Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje

Pareiškimas dėl prieinamumo

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje interneto svetainė

Šis pareiškimas taikomas turiniui, skelbiamam domene https://lithuania.representation.ec.europa.eu.

Jis netaikomas kitam šio domeno subdomenuose skelbiamam turiniui ar interneto svetainėms. Toms svetainėms ir jų turiniui taikomas atskiras pareiškimas dėl prieinamumo.

Svetainę tvarko Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas. Svetainė sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau žmonių, įskaitant žmones su negalia.

Turėtumėte turėti galimybę:

 • be problemų pasididinti vaizdą iki 200 proc.,
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra,
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikiniu ekrano skaitytuvu ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone).

Ši interneto svetainė sukurta laikantis techninio interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių standarto EN 301 549 v.3.2.1. Šiuo standartu laikomasi Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 redakcijos AA lygio.

Atitikties būklė

Ši svetainė iš dalies atitinka techninį standartą EN 301 549 v.3.2.1 ir Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 AA lygį.

Naujausias svetainės bandymas atliktas 2023 m. gruodžio 6 d.

Šio pareiškimo rengimas

Šis pareiškimas parengtas 2023 m. gruodžio 8 d.

Jis grindžiamas reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko IAAP prieinamumo ekspertas, taikydamas rankinį ir automatinį „Lighthouse“ testavimą.

Atsiliepimai

Laukiame jūsų atsiliepimų apie Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainės prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums:

 • telefonu +370 5 231 3191
 • el. paštu comm-rep-lithuaniaatec [dot] europa [dot] eu (comm-rep-lithuania[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai atsakingas Komisijos padalinys gauna užklausą.

Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su dažniausiai naudojamomis pagalbinėmis technologijomis:

 • naujausiomis naršyklių „Google Chrome“, „Microsoft Edge“, „Mozilla Firefox“ ir „Apple Safari“ versijomis;
 • ir naujausiomis NVDA, „VoiceOver“ ir „TalkBack“ versijomis.

Techninės specifikacijos

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainės prieinamumas priklauso nuo toliau išvardytų technologijų, kurios veikia su tam tikru interneto naršyklės ir bet kokių jūsų kompiuteryje įdiegtų pagalbinių technologijų ar įskiepių deriniu. Tai:

 • HTML,
 • WAI-ARIA,
 • CSS,
 • JavaScript.

Neprieinamas turinys

Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus trūkumus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Iškilus toliau nepaminėtiems sunkumams, kreipkitės į mus.

Žinomi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainės trūkumai:

 1. Vaizdo grotuvas – prieinamumas naudojantis klaviatūra. Žinome apie kai kurias mūsų vaizdo grotuvo prieinamumo naudojantis klaviatūra problemas (meniu titrų kalbos pasirinkti spaudžiant rodyklių klavišus neįmanoma – tai galima padaryti tik spaudžiant tabuliavimo klavišą).
 2. Vaizdo siužetai. Nepateikiamas garsinis vaizdo siužetų šioje svetainėje komentaras.
 3. Grafikų ir diagramų spalvos. Kai kurie interneto svetainės grafikai ir diagramos parengti taip, kad informacija perduodama naudojantis vien tik spalvomis, o tai trikdo spalvų regėjimo sutrikimų turinčius žmones. Diagramose, kurių etiketės nėra vizualiai susietos su atitinkama spalvota sekcija, spustelėjus etiketes paaiškinimuose perjungiama (įjungiama arba išjungiama) atitinkama eilutė, juosta arba sekcija, suteikianti galimybę naudotojams patikrinti, kuri etiketė susijusi su kuria diagramos dalimi. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 4. Atsiliepimų forma – pranešimai apie klaidas. Pranešimai apie klaidas atsiliepimų formoje nėra susieti su laukeliu, kuriame buvo aptikta klaida, ir jais aiškiai nenurodoma, kuriame laukelyje klaida buvo aptikta. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 5. Naršymo meniu prieinamumas. Tam tikras turinys nėra tinkamai užkoduotas, kad būtų galima užtikrinti geriausius rezultatus naudojant ekrano skaitytuvą. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 6. Interaktyvieji žemėlapiai. Asmenims, turintiems regos sutrikimų, arba naudotojams, kurie naršo naudodamiesi klaviatūra, interaktyvieji žemėlapiai nėra prieinami. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 7. Antraščių hierarchija. Kai kuriuose puslapiuose turinys nesustruktūruotas pagal antraščių hierarchiją. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m.
 8. Slankusis saugos testas. Žinome apie problemas su šliaužikliu, kai naudojamasi klaviatūra. Šią problemą planuojame išspręsti 2024 m. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad slankusis saugos testas neprieinamas kurčneregiams naudotojams.