Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. sausio 12 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Viešos konsultacijos dėl būsimo Europos žiniasklaidos laisvės akto

Europos Komisija (EK) pradėjo atviras viešas konsultacijas dėl būsimo Europos žiniasklaidos laisvės akto. 

press_room_0916.jpg
© EU

Europos Komisija (EK) pradėjo atviras viešas konsultacijas dėl būsimo Europos žiniasklaidos laisvės akto – 2021 m. pranešime apie Sąjungos padėtį EK Pirmininkės U. von der Leyen paskelbtos iniciatyvos, žyminčios lemtingą posūkį į žiniasklaidos pliuralizmo ir nepriklausomumo apsaugą ES vidaus rinkoje. Prieš tai, 2021 m. gruodžio 21 d., buvo paskelbtas kvietimas teikti informaciją, kuriame išdėstyti pagrindiniai iniciatyvos tikslai, galimybės ją įgyvendinti ir jos poveikis.

Anot už vertybes ir skaidrumą atsakingos Europos Komisijos pirmininko pavaduotojos Věros Jourovos, „žiniasklaida – demokratijos pamatas. Tačiau šiandien pamatas braška dėl vyriausybių ir privačių grupių bandymų daryti spaudimą žiniasklaidai. Todėl Europos Komisija pateiks bendras žiniasklaidos nepriklausomumo ir pliuralizmo apsaugos taisykles ir priemones. Žurnalistams turėtų būti sudarytos sąlygos dirbti savo darbą, informuoti piliečius ir priversti valdžią prisiimti atsakomybę taip, kad nereikėtų bijoti atsako ar pataikauti. Dabar plačiai konsultuojamės, siekdami pateikti geriausią pasiūlymą.“

Europos Komisija inicijuoja šias viešas konsultacijas siekdama nustatyti problemas, kurioms spręsti galėtų būti taikomas Europos žiniasklaidos laisvės aktas.

Konsultacijos suskirstytos pagal šias pagrindines sritis:

  • ES žiniasklaidos vidaus rinkos, žiniasklaidos nepriklausomumo ir pliuralizmo apsaugos užtikrinimas,
  • skaidrios ir nepriklausomos žiniasklaidos rinkos,
  • geram žiniasklaidos rinkų veikimui užtikrinti reikalingos sąlygos,
  • teisingas valstybės išteklių paskirstymas žiniasklaidos rinkose,
  • valdymo galimybės.

Piliečiai, ypač žurnalistai, (komercinės ir visuomeninės) žiniasklaidos atstovai, mokslininkai, pilietinė visuomenė, valdžios institucijos, įmonės ir kiti suinteresuotieji subjektai kviečiami pareikšti savo nuomonę užpildydami konsultacijų klausimyną portale „Išsakykite savo nuomonę“. Atviros viešos konsultacijos vyks iki 2022 m. kovo 21 d.

Pasiūlymą dėl Europos žiniasklaidos laisvės akto Europos Komisija ketina pateikti 2022 m. trečiąjį ketvirtį.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/IP_22_85

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. sausio 12 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje