Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugpjūčio 30 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Ukraina. ES padovanojo penkis milijonus kalio jodido tablečių ukrainiečiams nuo galimo radiacijos poveikio apsaugoti

Rugpjūčio 26 d. ES gavo Ukrainos vyriausybės prašymą dėl kalio jodido tablečių kaip prevencinės saugos priemonės žmonėms aplink Zaporižios atominę elektrinę geriau apsaugoti. 

ES ir Ukrainos vėliavos

Rugpjūčio 26 d. ES gavo Ukrainos vyriausybės prašymą dėl kalio jodido tablečių kaip prevencinės saugos priemonės žmonėms aplink Zaporižios atominę elektrinę geriau apsaugoti. Kalio jodido tabletės būtų naudojamos susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, siekiant išvengti, kad skydliaukė absorbuotų įkvėptą ar prarytą radioaktyvųjį jodą.

Reaguodamas į tai, Europos reagavimo į nelaimes koordinavimo centras per ES civilinės saugos mechanizmą greitai gavo 5,5 mln. kalio jodido tablečių Ukrainai – penkis milijonus iš „rescEU“ ekstremaliųjų situacijų rezervo ir 500 000 iš Austrijos. Bendra piniginė šios paramos vertė yra daugiau kaip 500 000 eurų; didžiausia paramos Ukrainai dalis bus skirta iš Vokietijoje esančio „rescEU“ rezervo.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „Atominė elektrinė niekada neturėtų būti naudojama kaip karo arena. Tai, kad civilių gyvybėms gresia pavojus, yra nepriimtina. Visi kariniai veiksmai aplink Zaporižios atominę elektrinę turi būti nedelsiant nutraukti. ES prevenciškai siunčia Ukrainai penkis milijonus kalio jodido tablečių iš „rescEU“ strateginių rezervų, kad būtų užtikrinta žmonių apsauga, jei pasireikštų didelė radiacija. Noriu padėkoti Austrijai už tai, kad padovanojo Ukrainai dar 500 000 tablečių. Mes ir toliau stebėsime padėtį ir esame pasirengę veikti, nes pasirengimas gelbsti gyvybes.

Daugiau informacijos:

ES solidarumas su Ukraina

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugpjūčio 30 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje