Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Tarp kandidatų į 2022 m. Europos inovacijų ir technologijų instituto apdovanojimus – Lietuvos atstovė

Europos inovacijų ir technologijų institutas paskelbė 27 perspektyviausių verslininkų ir novatorių, nominuotų 2022 m. EIT apdovanojimams, pavardes. Moterų lyderystės apdovanojimo kategorijoje nominuota Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

European Innovation Council
Europos Sąjunga, 2014

Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) paskelbė 27 perspektyviausių verslininkų ir novatorių, nominuotų 2022 m. EIT apdovanojimams, pavardes. Moterų lyderystės apdovanojimo kategorijoje nominuota „AgriFood Lithuania“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Europos talentų rezervas ir inovacijų mastas sparčiai auga. Šių metų kandidatai į EIT apdovanojimus rodo EIT ir jo inovacijų bendrijų darbą mūsų žemyne remiant, investuojant ir puoselėjant rytojaus novatorius. Sveikinu kandidatus, kurie buvo pripažinti šiame aukštame lygyje, ir laukiu spalio mėn. vyksiančios apdovanojimų ceremonijos.“

Kiekvienas kandidatas kuria ir plėtoja novatoriškus produktus ir paslaugas, skirtus spręsti neatidėliotinus pasaulinius uždavinius klimato, energetikos, skaitmenizacijos, maisto, sveikatos, gamybos, mobilumo ir žaliavų srityse.

Šių metų kandidatai atstovauja 15 šalių: Austrijai, Belgijai, Bulgarijai, Danijai, Ispanijai, Italijai, Jungtinei Karalystei, Lietuvai, Nyderlandams, Prancūzijai, Suomijai, Švedijai, Šveicarijai, Vengrijai ir Vokietijai.

EIT moterų lyderystės apdovanojimo kategorijoje nominuota Lietuvos atstovė – Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, „AgriFood Lithuania“ direktorė. Ji yra „AgriFood Lithuania“ – skaitmeninių inovacijų centro, suburiančio pagrindinius Lietuvos mokslinių tyrimų, verslo ir viešojo sektoriaus suinteresuotuosius subjektus, kad būtų bendrai vykdoma skaitmeninė pertvarka žemės ūkio, maisto ir susijusiuose sektoriuose, – direktorė. Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė skatina moteris žemės ūkio maisto produktų sektoriuje kurti regionines ekosistemas, keičiančias žemės ūkio maisto produktų pramonę, kurioje dominuoja vyrai.

Išsamus kandidatų ir jų inovacijų sąrašas pateikiamas čia.

27 kandidatai varžysis keturiose kategorijose, atspindinčiose Europos verslumo dinamiką: EIT Pokyčių kategorijoje (angl. EIT Change Award), EIT Novatorių kategorijoje (angl. EIT Innovators Award), EIT Rizikos kategorijoje (angl. EIT Venture Award) ir EIT Moterų lyderystės kategorijoje (angl. EIT Women Leadership Award).

12 finalininkų bus apdovanoti piniginiais prizais: 50 000 EUR (pirma vieta), 20 000 EUR (antra vieta) ir 10 000 EUR (trečia vieta).

Visuomenė taip pat galės išsakyti savo nuomonę balsuodami dėl penktosios kategorijos – visuomenės apdovanojimo už geriausią naujovę (angl. EIT Public Award). Balsavimas internetu prasidės rugsėjo 29 d. interneto svetainėje eitawards.eu

2022 m. EIT apdovanojimų ceremonija vyks 2022 m. spalio 11 d. Briuselyje vyksiančiame EIT aukščiausiojo lygio susitikime, kuris yra EIT pavyzdinių renginių programos INNOVEIT WEEKS dalis.

Daugiau informacijosEIT pranešime.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje