Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. liepos 3 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Pradeda veikti tarptautinis centras, vykdysiantis baudžiamąjį persekiojimą už Rusijos agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą

Šiandien Hagoje pradėjo veikti Tarptautinis baudžiamojo persekiojimo už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą centras (ICPA). 

rule_of_law_0331.png
© EU

Šiandien Hagoje pradėjo veikti Tarptautinis baudžiamojo persekiojimo už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą centras (ICPA), administruojamas Europos Sąjungos bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūros (Eurojusto). Naujoji institucija imsis svarbaus vaidmens – tirti Rusijos agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą ir padėti rengti bylas prieš būsimus teismo procesus. Ji suteiks pagrindą remti ir stiprinti vykdomus ir būsimus nacionalinius agresijos nusikaltimo tyrimus ir padės keistis nuo Rusijos agresijos pradžios surinktais įrodymais ir juos analizuoti.

Padedant Europos Komisijai įsteigtame centre dirba atrinkti nacionaliniai prokurorai, jau dalyvaujantys jungtinės tyrimų grupės, su kuria yra susijusi ICPA veikla, darbe. Dalyvaujantys ekspertai galės kasdien dirbti drauge, nedelsdami keistis įrodymais ir tartis dėl bendros strategijos. Eurojustas teiks operatyvinę, teisinę, finansinę ir logistinę paramą, įskaitant įrodymų išsaugojimą, laikiną saugojimą ir analizę. Šis darbas yra labai svarbus siekiant pasirengti būsimiems teismo procesams, nesvarbu, ar juos rengtų nacionaliniai, ar tarptautiniai teismai, galbūt ateityje veiksiantis specialusis tribunolas dėl agresijos nusikaltimo arba Tarptautinis baudžiamasis teismas, kai nusikaltimai bus priskiriami jo jurisdikcijai.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Rusijos invazija į Ukrainą nepaliauja kasdien kelti neapsakomą siaubą. Didžiulį nerimą keliančios žinios apie tyčinius išpuolius prieš civilius gyventojus, taip pat vaikus, kasdien žiauriai primena apie mūsų žemyne Putino sukeltą kraujo praliejimą. Vis daugėja įrodymų, kad Rusija vykdo nesuskaičiuojamus tarptautinius nusikaltimus. Naujasis tarptautinis baudžiamojo persekiojimo centras atliks svarbų vaidmenį užtikrindamas, kad nusikaltėliai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn, be kita ko, už agresijos nusikaltimą. Nenurimsime tol, kad Putinas ir jo šalininkai nebus patraukti atsakomybėn.“

Daugiau informacijos

Visas pranešimas spaudai

ES solidarumas su Ukraina. Interneto svetainė

Eurojustas ir karas Ukrainoje. Interneto svetainė

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. liepos 3 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje