Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. birželio 3 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Kviečiame žurnalistus teikti paraiškas 2024 m. Lorenzo Natali žiniasklaidos premijai gauti

Europos Komisija kviečia žurnalistu steikti paraiškas dėl Lorenzo Natali žiniasklaidos premijos.

ES vėliava

Europos Komisija kviečia žurnalistus, rašančius temomis, susijusiomis su klimatu, aplinka, energetika, skaitmenine ekonomika bei infrastruktūra, lyčių lygybe, žmogaus socialine raida, migracija bei priverstiniu perkėlimu, taika, tvariu ekonomikos augimu bei darbo vietų kūrimu ir jaunimu, teikti paraiškas dėl Lorenzo Natali žiniasklaidos premijos.

Paraiškas galima teikti internetu iki birželio 30 d. 23:59 val. Vidurio Europos vasaros laiku.

Kaip dalyvauti? 

Žurnalistai darbus raštu, audiovizualinius ar multimedijos darbus gali pateikti vienoje iš toliau nurodytų kategorijų.

  • Geriausio pradedančiojo žurnalisto apdovanojimas: už žurnalisto, kurio amžius pateikimo metu buvo nuo 18 iki 25 metų, reportažą, paskelbtą bet kurioje iš reikalavimus atitinkančių šalių įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje.
  • Tiriamosios žurnalistikos apdovanojimas: už vienoje iš reikalavimus atitinkančių šalių įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtą reportažą, kurio tikslas – atskleisti rimtas problemas, pavyzdžiui, nusikaltimus, neteisybę, korupciją ar įmonių nusižengimus, ir informuoti apie tai visuomenę.
  • Žurnalistikos apdovanojimas: už vienoje iš reikalavimus atitinkančių šalių įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtą reportažą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama auditorijos linksminimui, švietimui, įtraukimui ar informavimui. Tai gali būti išsamios įžvalgos apie dabartinį įvykį, situaciją, asmenį ar grupę ir gali apimti inovacijas bei dabartinių iššūkių sprendimus.
  • Specialus apdovanojimas: 2024 m. bus apdovanotas vienoje iš reikalavimus atitinkančių šalių įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtas fotožurnalistikos darbas.

Paraiškas galima teikti bet kuria kalba, tačiau prie jų turėtų būti pridėtas vertimas į vieną iš konkurso kalbų: anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių arba portugalų.

Išsami informacija apie konkurso sąlygas pateikiama ČIA.

Nugalėtojų atranka

Kiekvienos kategorijos nugalėtojus atrinks vertinimo komisija, kurią sudarys tarptautiniu mastu pripažinti žurnalistai ir pagrindinių nevyriausybinių organizacijų atstovai iš viso pasaulio. Kiekvienas nugalėtojas gaus po 10 000 EUR. Geriausio pradedančiojo žurnalisto kategorijos nugalėtojui taip pat bus pasiūlyta įgyti darbo patirties ir (arba) stažuotis pas žiniasklaidos partnerį.

Nugalėtojai bus paskelbti per Lorenzo Natali žiniasklaidos premijos įteikimo ceremoniją, kuri vyks 2024 m. Briuselyje.

Lorenzo Natali žiniasklaidos premija – Europos Sąjungos pavyzdinis žurnalistikos apdovanojimas. Premija pripažįstamas ir pagerbiamas žurnalistų iš viso pasaulio darbas nušviečiant aktualiausius pasaulinius iššūkius.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. birželio 3 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje