Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. rugsėjo 26 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Kalnų Karabachas: ES skiria 5 mln. eurų humanitarinės pagalbos

Reaguodama į dėl Kalnų Karabacho krizės didėjančius poreikius, ES didina savo humanitarinės pagalbos finansavimą 5 mln. eurų.

Humanitarinė pagalba

Reaguodama į dėl Kalnų Karabacho krizės didėjančius poreikius, ES didina savo humanitarinės pagalbos finansavimą 5 mln. eurų. Konfliktas turėtų paskatinti masinį žmonių išvykimą iš Kalnų Karabacho į Armėniją, o sieną jau kirto apie 13 500 pabėgėlių. Tuo pat metu Kalnų Karabacho anklave labai trūksta maisto ir trūkinėja elektros ir vandens tiekimas.

5 mln. eurų humanitarinės pagalbos sumą sudaro 500 tūkst. eurų skubios paramos, apie kurią pranešta praėjusią savaitę, ir 4,5 mln. EUR naujo finansavimo, kuris:

  • skirtas padėti žmonėms, persikėlusiems iš Kalnų Karabacho į Armėniją. Šią pagalbą teiks įvairūs Armėnijoje veikiantys ES humanitarinės pagalbos partneriai, kad pasiektų apie 25 000 žmonių. Prioritetas – teikti pagalbą pinigais, pastogę, maistą;
  • padės pažeidžiamiems žmonėms Kalnų Karabache. Ši pagalba bus teikiama per Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą. Ja siekiama padėti maždaug 60 000 žmonių patenkinti maisto, sveikatos priežiūros, pastogės ir logistikos poreikius.

ES taip pat siunčia į regioną humanitarinės pagalbos ekspertą, kuris bendradarbiaus su vietos humanitarinės pagalbos partneriais, kad užtikrintų greitą reagavimą į krizę.

Pagrindiniai faktai

Įskaitant šiandien paskelbtą naują finansavimą, Europos Komisija nuo konflikto paaštrėjimo Kalnų Karabache 2020 m. suteikė daugiau kaip 25,8 mln. EUR humanitarinės pagalbos. Prasidėjus 2020 m. konfliktui Kalnų Karabache, Europos Komisija skubiai reagavo suteikdama 6,9 mln. eurų humanitarinės paramos, kad būtų patenkinti labiausiai pažeidžiamų civilių gyventojų poreikiai.

ES humanitarinis finansavimas teikiamas laikantis humanitarinių humaniškumo, neutralumo, nešališkumo ir nepriklausomumo principų. Europos Komisija taip pat atlieka svarbų vaidmenį sudarydama palankesnes sąlygas įvairių organizacijų, įskaitant paramos teikėjus, valdžios institucijas ir humanitarinius partnerius, atliekamam humanitariniam koordinavimui ir keitimuisi informacija.

Visas pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugsėjo 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje