Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 24 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Ch. Michelio ir Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas dėl Rusijos beprecedentės ir neišprovokuotos karinės agresijo

Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Charlio Michelio ir Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl Rusijos beprecedentės ir neišprovokuotos karinės agresijos prieš Ukrainą

ES vėliavos prie Berlaymont

Kuo griežčiausiai smerkiame precedento neturinčią Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą. Savo neišprovokuotais ir nepagrįstais kariniais veiksmais Rusija šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę ir kenkia Europos ir pasaulio saugumui bei stabilumui. Apgailestaujame dėl žūčių ir žmonių kančių.

Raginame Rusiją nedelsiant nutraukti karo veiksmus, išvesti savo kariuomenę iš Ukrainos ir visapusiškai gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę. Tokio jėgos ir prievartos naudojimo XXI amžiuje neturi būti. ES tvirtai palaiko Ukrainą ir jos žmones, jiems susiduriant su šia beprecedente krize.

Šiandien susitiks ES vadovai. Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Ch. Michelis skubiai sušaukė neeilinį Europos Vadovų Tarybos susitikimą krizei ir papildomoms ribojamosioms priemonėms aptarti. Tai turės didžiulių ir sunkių pasekmių Rusijai dėl jos veiksmų. Pirmininkė U. von der Leyen ir ES vyriausiasis įgaliotinis J. Borrellis pristatys papildomą sankcijų rinkinį, kurį Europos Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba baigia rengti, glaudžiai koordinuodamos veiksmus su partneriais. ES Taryba greitai jas priims.

ES toliau teiks tvirtą politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms.

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 24 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje