Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. gruodžio 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Sąjunga toliau didina paramą Baltarusijos žmonėms

Europos Komisija sutelks papildomus 30 mln. EUR, kad dar sustiprintų savo paramą Baltarusijos žmonėms.

ES vėliavos prie Berlaymont

Europos Komisija sutelks papildomus 30 mln. EUR, kad dar sustiprintų savo paramą Baltarusijos žmonėms. Šis naujas finansavimas papildys ir išplės jau esamą ES paramą jaunimui, nepriklausomai žiniasklaidai, persikėlusioms mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) ir kultūrai.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „ES palaiko Baltarusijos žmones kovoje už laisvę ir demokratiją. Mes sustiprinsime savo paramą papildoma 30 mln. EUR suma jaunimui, nepriklausomai žiniasklaidai, persikėlusioms MVĮ ir kultūros veikėjams – tiems, kurių atžvilgiu A. Lukašenkos režimas ir toliau vykdo represijas. Be to, esame parengę 3 mlrd. EUR ekonomikos ir investicijų paketą, skirtą demokratinei Baltarusijai. Baltarusijos žmonių laisvės siekis yra įkvėpimas mums visiems."

Šios didesnės pagalbos tikslas – sustiprinti politinės krizės paveiktų Baltarusijos žmonių atsparumą ir gebėjimus skatinti demokratinius pokyčius Baltarusijoje, daugiausia dėmesio skiriant pagrindinėms prioritetinėms sritims, be kita ko:

  • nepriklausomai žiniasklaidai, išplečiant ES paramą (pasitelkiant techninę pagalbą ir mokymus) sistemingai spaudžiamai nepriklausomai žiniasklaidai Baltarusijoje ir sukuriant paramos teikėjų koordinavimo struktūrą;
  • žmonių tarpusavio ryšiams, visų pirma tarp jaunimo, akademinio personalo ir specialistų, suteikiant studentams, akademiniam personalui ir specialistams tarptautinio mobilumo galimybių ir toliau remiant Europos humanitarinį universitetą;
  • persikėlusiems verslininkams ir MVĮ, remiant persikėlusias įmones, be kita ko, teikiant konsultavimo paslaugas;
  • kultūros ir meno iniciatyvoms, remiant dotacijas kultūros ir meno iniciatyvoms, taip pat menų profesionalų įgūdžių ugdymui tiek Baltarusijoje, tiek Baltarusijos menininkams užsienyje.

Bendrai paėmus tai padidintų Europos Sąjungos nuo 2020 m. rugpjūčio mėn. Baltarusijos žmonėms teikiamą pagalbą iki beveik 65 mln. EUR. Iš karto po suklastotų rinkimų skubiai paramai represijų aukoms ir nepriklausomai žiniasklaidai buvo skirta 3,7 mln. EUR. Vėliau Europos Sąjunga skyrė dar 24 mln. EUR pilietinei visuomenei išsaugoti, 6 mln. EUR MVĮ galimybėms gauti finansavimą palengvinti ir papildomai 1 mln. EUR nepriklausomai žiniasklaidai ir pilietinei visuomenei.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai (anglų k.)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. gruodžio 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje