Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. lapkričio 30 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl Rusijos atskaitomybės ir Rusijos įšaldyto turto naudojimo

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl Rusijos atskaitomybės ir Rusijos įšaldyto turto naudojimo. 

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2022

„Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė mirtį, nusiaubė šalį ir atnešė neapsakomas kančias.

Visi prisimename Bučos baisumus.

Pirma, Rusija turi sumokėti už savo baisius nusikaltimus, įskaitant agresijos nusikaltimus prieš suverenią valstybę.

Todėl, ir toliau remdami Tarptautinį baudžiamąjį teismą, siūlome įsteigti Jungtinių Tautų remiamą specializuotą teismą, kuris tirtų Rusijos agresijos nusikaltimus ir trauktų už juos atsakomybėn.

Esame pasirengę pradėti bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, kad gautume kuo didesnę tarptautinę paramą šiam specializuotam teismui. 

Antra, Rusija taip pat turi mokėti finansiškai už jos sukeltus visa niokojančius veiksmus. Skaičiuojama, kad Ukrainos patirta žala siekia 600 mlrd. eurų. Rusija ir jos oligarchai turi kompensuoti Ukrainai padarytą žalą ir padengti šalies atstatymo išlaidas.

Turime priemonių priversti Rusiją susimokėti. Užblokavome 300 mlrd. eurų Rusijos centrinio banko atsargų ir įšaldėme 19 mlrd. eurų Rusijos oligarchų lėšų.

Trumpuoju laikotarpiu kartu su partneriais galėtume sukurti šių lėšų valdymo ir investavimo struktūrą. Tuomet pajamas panaudotume Ukrainai.

Panaikinus sankcijas, šios lėšos turėtų būti naudojamos taip, kad Rusija sumokėtų visą kompensaciją už Ukrainai padarytą žalą.

Kad tai būtų įmanoma, rengsime tarptautinį susitarimą su savo partneriais. Kartu galime rasti teisėtų būdų tai pasiekti.

Baisūs Rusijos nusikaltimai neliks nenubausti.“

 

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. lapkričio 30 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje