Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Ch. Michelio pareiškimas dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Charlio Michelio pareiškimas dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą

Charles Michel and Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2021

Rusijos Federacijos sprendimas pripažinti nepriklausomais subjektais ir siųsti Rusijos ginkluotąsias pajėgas į tam tikras Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių teritorijas yra neteisėtas ir nepriimtinas. Jis pažeidžia tarptautinę teisę, Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą, pačios Rusijos tarptautinius įsipareigojimus ir toliau aštrina krizę.

Abu pirmininkai pabrėžia tvirtą valstybių narių vienybę ir jų ryžtą griežtai ir greitai, glaudžiai bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais reaguoti į neteisėtus Rusijos veiksmus.

Šiandien 16 val. (Briuselio laiku) įvyks neoficialus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriam pirmininkaus ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai. Po susitikimo bus oficialiai pateiktas pirmasis sankcijų rinkinys.

Po to susitiks atitinkamos institucijos, kad nedelsdamos baigtų rengti šį rinkinį.

Sankcijų rinkinį sudaro šie pasiūlymai:

  • sankcijos, taikomos dalyvavusiems priimant neteisėtą sprendimą;
  • sankcijos, taikomos Rusijos karines ir kitas operacijas tose teritorijose finansuojantiems bankams;
  • sankcijos, taikomos Rusijos valstybės ir vyriausybės galimybėms turėti prieigą prie ES kapitalo ir finansų rinkų bei paslaugų, siekiant apriboti eskalacinės ir agresyvios politikos finansavimą,
  • ir sankcijos, taikomos prekybai iš dviejų separatistinių regionų į ES ir iš jos, siekiant užtikrinti, kad visi atsakingieji aiškiai pajustų savo neteisėtų ir agresyvių veiksmų ekonomines pasekmes.

ES parengė ir yra pasiruošusi priimti papildomas priemones vėliau, jei to prireiktų atsižvelgiant į tolesnę įvykių raidą.

Abu pirmininkai, kuriems padeda ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai, toliau atidžiai stebi įvykių raidą vietoje ir konsultuojasi su kolegomis ES vadovais ir tarptautiniais partneriais.

Europos Sąjunga ir toliau visapusiškai solidarizuojasi su Ukraina ir vieningai remia jos suverenitetą ir teritorinį vientisumą.

Mes remiame ir toliau remsime Ukrainą ir jos žmones.

 

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje