Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 8 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos ir ES vyriausiojo įgaliotinio pareiškimas: „Visame pasaulyje moterų teisėms gresia pavojus“

Artėjant Tarptautinei moters dienai, Europos Komisija ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai padarė šį pareiškimą. 

Moteris ir mergaitė
Europos Sąjunga, 2018

„Tarptautinę moters dieną prisimename moterų atsparumą ir stiprybę. Jų pasiryžimą kovoti su neteisybe. Jų atsidavimą apsaugoti kitus. Jų nepaliaujamą siekį pokyčių.

Ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną, esame vieningi su visomis moterimis, kad jų teisės visame pasaulyje įgytų pagreitį. Norime įgalinti moteris, kad jos nekliudomos galėtų siekti savo gyvenimo tikslų.

Visame pasaulyje didėjanti moterų ir mergaičių priespauda ir išpuoliai prieš jų žmogaus teises kelia didelį nerimą.

Palaikome moteris Irane, kurių laisvės sistemingai ribojamos; ir moteris Afganistane, kur Talibanas bando ištrinti moteris ir mergaites iš viešosios erdvės, taip pat visose kitose pasaulio šalyse, kur moterų pagrindinėms teisėms ir laisvėms gresia pavojus arba jų nepaisoma.

Taip pat esame labai susirūpinę dėl pranešimų apie tai, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos naudoja seksualinį smurtą prieš moteris ir vaikus Ukrainoje kaip ginklą. Šie veiksmai yra karo nusikaltimai ir kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Toliau bendradarbiausime su tarptautiniais partneriais, kad Rusija sumokėtų už šiuos žiaurumus.

Kad sustiprintų visuotinę atskaitomybę, ES neseniai priėmė sankcijų, nukreiptų prieš seksualinio smurto ir smurto dėl lyties vykdytojus, rinkinį.

Yra ir gerų naujienų. ES priėmė svarbius sprendimus siekdama užtikrinti, kad moterys ES turėtų tokias pačias galimybes kaip vyrai. Pavyzdžiui, naujas ES taisykles dėl lyčių pusiausvyros bendrovių valdybose ar dėl darbo užmokesčio skaidrumo. Taip pat norime nustatyti ES masto kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje taisykles.

Dar reikia daug nuveikti. Tikra teisių lygybė dar toli gražu nepasiekta. Lyčių lygybė bus pasiekta tuomet, kai mes visi būsime jos skatintojai ir gynėjai ES ir visame pasaulyje.“

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. kovo 8 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje