Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. lapkričio 24 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija skelbia kvietimą teikti Europos solidarumo korpuso projektų paraiškas

Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal 2023 m. Europos solidarumo korpuso iniciatyvą.

EU Solidarity Corps
Europos Sąjunga, 2019

Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal 2023 m. Europos solidarumo korpuso iniciatyvą. Europos solidarumo korpusas yra ES programa, skirta jaunuoliams, norintiems dalyvauti solidarumo veikloje įvairiose srityse, pradedant pagalba palankių sąlygų neturintiems žmonėms ir baigiant sveikatos ir aplinkosaugos veiksmais visoje ES ir už jos ribų. Pagal naujausią kvietimą teikti paraiškas numatoma skirti daugiau kaip 142 mln. EUR.

Iš šių lėšų bus finansuojama savanoriška veikla, jaunimo vadovaujami solidarumo projektai, savanorių grupių veikla prioritetinėse srityse, daugiausia dėmesio skiriant pagalbai nuo ginkluotų konfliktų bėgantiems asmenims ir kitoms gaivalinių ar negaivalinių nelaimių aukoms, prevencija, skatinimas ir parama sveikatos srityje, taip pat tolesnė Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpuso veikla. Šiuo kvietimu dalyviams taip pat siūloma galimybė dalyvauti humanitarinės pagalbos operacijose visame pasaulyje.

Programos solidarumo veikloje, kuria sprendžiamos visuomenės problemos, gali dalyvauti 18–30 metų amžiaus jaunuoliai, o savanoriškoje veikloje, kuria remiama tarptautinė humanitarinės pagalbos veikla, – 18–35 metų asmenys. Europos solidarumo korpuso veikloje norintys dalyvauti jaunuoliai turi užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso portale, kuriame jie gali rasti informacijos apie projektus įgyvendinančias organizacijas. Europos solidarumo korpuso portale užsiregistravusios jaunimo grupės taip pat gali teikti paraiškas dėl jų pačių vadovaujamų solidarumo projektų finansavimo. Veiklai pagal Europos solidarumo korpuso programą vykdyti finansavimo prašyti gali bet kurios viešosios arba privačiosios įstaigos. Jos turi turėti kokybės ženklą, kuriuo patvirtinama, kad jos gali vykdyti kokybišką solidarumo veiklą laikydamosi programos principų, tikslų ir reikalavimų.

Dėl programai būdingo lankstumo, bendradarbiaudamas su nacionalinėmis agentūromis, Europos solidarumo korpusas greitai sutelkė jėgas, kad padėtų perkeltiems ukrainiečiams. 2022 m. projektų paraiškų teikėjai buvo paraginti įtraukti veiklą, susijusią su perkeltų ukrainiečių integravimu, bendrų Europos vertybių propagavimu arba kova su dezinformacija ir melagingomis naujienomis.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Kvietimai teikti paraiškas

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. lapkričio 24 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje