Šiandien Europos Komisija pasiūlė dar pratęsti laikiną asmenų, bėgančių nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą, apsaugą nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 2025 m. kovo 3 d. Tai suteiks tikrumo ir padės daugiau kaip 4 mln. asmenų, kurie naudojasi apsauga visoje ES.
2022 m. kovo 4 d. Europos Sąjunga vieningu valstybių narių sprendimu aktyvavo Laikinosios apsaugos direktyvą; vėliau ji buvo automatiškai pratęsta vieneriems metams. Europos Komisija mano, kad laikinos apsaugos priežastys tebeišlieka, todėl laikinoji apsauga turėtų būti pratęsta, nes tai yra tinkamas ir reikalingas reagavimas į dabartinę nepastovią padėtį, kuri vis dar nėra palanki saugiam ir ilgalaikiam asmenų, kuriems suteikta laikina apsauga Europos Sąjungoje, grįžimui.
2022 m., praėjus vos savaitei po brutalaus Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą pradžios pradėjus taikyti laikiną apsaugą, valstybės narės parodė beprecedentį solidarumą su Ukrainos žmonėmis ne tik priimdamos juos savo šalyse, bet ir imdamosi konkrečių veiksmų, kad palengvintų jų įtraukimą į visuomenę.
Tolesni veiksmai
Dabar šį Europos Komisijos pasiūlymą turės priimti ES Taryba.
Pagrindiniai faktai
Laikinosios apsaugos direktyvoje numatyta neatidėliotina apsauga ir galimybė naudotis teisėmis Europos Sąjungoje, įskaitant teisę gyventi šalyje, galimybę dirbti, gauti būstą, socialinę paramą, medicininę ir kitokią pagalbą. Ji taip pat padeda išvengti pernelyg didelio spaudimo nacionalinėms prieglobsčio sistemoms ir leidžia valstybėms narėms tvarkingai ir veiksmingai valdyti asmenų atvykimą.
Daugiau informacijos
Visas pranešimas spaudai
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2023 m. rugsėjo 19 d.
- Autorius
- Atstovybė Lietuvoje