Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. liepos 29 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija patvirtino 10,25 mln. EUR investicinę pagalbą Palangos oro uostui Lietuvoje

airport_2907.jpg
© EU
Europos Komisija (EK) pagal ES valstybės pagalbos taisykles patvirtino viešosios paramos priemonę, skirtą Palangos oro uostui Lietuvoje. Lietuva planuoja skirti 10,25 mln. EUR investicinę pagalbą oro uosto infrastruktūrai modernizuoti: oro uosto kilimo ir tūpimo tako, riedėjimo tako ir pietinių bei šiaurinių orlaivių peronų rekonstrukcijai ir inžinerinių sistemų atnaujinimui.

Europos Komisija priemonę vertino pagal ES valstybės pagalbos taisykles, visų pirma pagal 2014 m. Valstybės pagalbos oro uostams ir oro transporto bendrovėms gaires. EK nustatė, kad i) pagalba pagerins susisiekimą iš Palangos ir į Palangą bei palengvins regiono vystymąsi; ii) oro uostą valdanti įmonė negalėjo finansuoti planuojamų investicijų be viešosios paramos; iii) pagalba yra proporcinga ir apribota iki minimumo – neviršija kapitalo išlaidų finansavimo trūkumo ir didžiausio leistino pagalbos intensyvumo. Be to, EK nustatė, kad pagalba greičiausiai neturės neigiamo poveikio kitų oro uostų, esančių toje pačioje pasiekiamumo zonoje, padėčiai. Todėl Europos Komisija padarė išvadą, kad viešoji parama padės pagerinti Europos Sąjungos piliečių judumą bei regioninę plėtrą ir nepagrįstai neiškraipys konkurencijos bendrojoje rinkoje.

Daugiau informacijos bus pateikta Valstybės pagalbos registre Europos Komisijos konkurencijos interneto svetainėje (bylos numeris SA.62162).

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. liepos 29 d.