Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 5 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija paskelbė apie naują 200 mln. EUR vertės pagalbą perkeltiesiems asmenims Ukrainoje remti

Šiandien Lenkijos ir Švedijos bendrai surengtoje tarptautinėje paramos teikėjų konferencijoje Europos Komisija paskelbė apie naują 200 mln. eurų pagalbos rinkinį perkeltiesiems asmenims Ukrainoje remti.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Lenkijos ir Švedijos bendrai surengtoje tarptautinėje paramos teikėjų konferencijoje Europos Komisija paskelbė apie naują 200 mln. eurų pagalbos rinkinį perkeltiesiems asmenims Ukrainoje remti.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen: „Šiandien susibūrėme turėdami aiškų tikslą: remti drąsius Ukrainos žmones, kurie kovoja su agresoriumi ir gina savo laisvę. Eina jau dešimta brutalios Rusijos invazijos savaitė. Šias 10 savaičių Europos Sąjunga tvirtai palaikė Ukrainą. Šiandien Europos Sąjunga dar kartą atsiliepia į raginimą remti Ukrainą. Europos Komisijos vardu įsipareigoju skirti Ukrainai 200 mln. eurų. Praėjusį mėnesį per lėšų rinkimo renginį ukrainiečiams Ukrainoje ir už jos ribų skirta 9,1 milijardo eurų. Žinome, kad reikės daugiau. Mes ir toliau kovosime už Ukrainą.“

Pagrindiniai faktai

Nuo Putino karo Ukrainoje pradžios šalies viduje perkelta beveik 8 mln. žmonių, iš kurių du trečdaliai yra vaikai. Daugiau nei 5,3 mln. žmonių išvyko iš Ukrainos ieškoti prieglobsčio ES ir kaimyninėse šalyse.

Europos Sąjunga remia Ukrainos žmones nuo pat brutalios Rusijos invazijos pradžios.

Mobilizuojame ES ekonominę galią pasitelkdami įvairias sankcijas, skirtas išsekinti išteklius, kuriuos Putinas naudoja karui finansuoti.

Be to, jau skyrėme apie 4 mlrd. eurų makrofinansinės pagalbos, humanitarinės pagalbos ir paramos pabėgėlius iš Ukrainos priimančioms valstybėms narėms.

Praėjusį mėnesį Europos Komisija drauge su Kanada surengė pasaulinį lėšų rinkimo renginį, per kurį surinkta 9,1 mlrd. eurų paramos nuo bombų bėgantiems žmonėms Ukrainoje ir už jos ribų.

Dabar Europos Komisija yra pasirengusi padėti atstatyti šalį po karo. Vakar Europos Komisijos Pirmininkė U. von der Leyen pasiūlė pradėti rengti plataus užmojo ekonomikos gaivinimo priemonių rinkinį. Jis turėtų pritraukti didžiules investicijas, kurių reikia atstatymo darbams, reformoms įgyvendinti ir padaryti Ukrainą investicijoms patrauklia vieta.

Daugiau informacijos

Interneto svetainė „ES palaiko Ukrainą“

EK Pirmininkės U. von der Leyen kalba tarptautinėje paramos teikėjų konferencijoje

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Šis puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 5 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje