Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. rugsėjo 23 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija pasirašė sutartį dėl koronavirusu sergančių pacientų gydymui skirtų monokloninių antikūnų tiekimo

therapeutics_0923.jpg
© EU
Europos Komisija su farmacijos įmone „Eli Lilly“ pasirašė bendro pirkimo preliminariąją sutartį dėl koronavirusu sergančių pacientų gydymui skirtų monokloninių antikūnų tiekimo. 

Tai paskutinė naujiena, susijusi su pirmuoju penkių perspektyvių terapinių priemonių portfeliu, apie kurio sudarymą Europos Komisija paskelbė 2021 m. birželio mėn. pagal ES kovos su COVID-19 terapinių priemonių strategiją. Šiuo metu Europos vaistų agentūra vykdo vaisto tęstinę peržiūrą. Prie bendro pirkimo dėl iki 220 000 gydymo dozių įsigijimo prisijungė 18 valstybių narių.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Šiuo metu daugiau kaip 73 proc. suaugusių ES gyventojų yra visiškai paskiepyti, ir šis skaičius dar didės. Tačiau vakcinos negali būti mūsų vienintelis atsakas į COVID-19 grėsmę. Žmones vis dar užsikrečia ir suserga. Turime toliau siekti užkirsti kelią ligai vakcinomis, tačiau kartu turime užtikrinti, kad ligą galėtume gydyti vaistais. Pasirašę šią sutartį užbaigiame trečiąjį pirkimą ir vykdome savo įsipareigojimą pagal ES terapinių vaistų strategiją sklandžiau užtikrinti, kad COVID-19 sergantys pacientai gautų naujausių vaistų.“

Nors skiepijimas tebėra svarbiausia priemonė tiek nuo viruso, tiek nuo jo atmainų, terapiniai vaistai yra itin svarbūs užtikrinant atsaką į COVID-19 grėsmę. Jie padeda gelbėti gyvybes, spartinti atsigavimą, trumpinti hospitalizavimo trukmę ir galiausiai lengvinti sveikatos priežiūros sistemoms tenkančią naštą.

„Eli Lilly“ preparatas – tai dviejų monokloninių antikūnų (bamlanivimabo ir etesevimabo) derinys, skirtas gydyti koronavirusu sergantiems pacientams, kuriems nereikia deguonies, bet kyla didelė rizika susirgti sunkios formos COVID-19. Monokloniniai antikūnai yra laboratorijoje sukurti baltymai, kurie imituoja imuninės sistemos gebėjimą kovoti su koronavirusu. Jie prisikabina prie paviršinio S baltymo ir taip blokuoja viruso prisijungimą prie žmogaus ląstelių.

Pagal ES bendro pirkimo susitarimą Europos Komisija jau yra sudariusi beveik 200 sutarčių dėl įvairių medicininių atsako priemonių. Bendra sutarčių vertė – per 12 mlrd. EUR. Pagal bendro pirkimo preliminariąją sutartį, sudarytą su „Eli Lilly“, jei ir kai reikia, valstybės narės galės įsigyti sudėtinį vaistą, kurį sudaro bamlanivimabas ir etesevimabas, po to, kai Europos vaistų agentūra jam išduos sąlyginį rinkodaros leidimą ES lygmeniu arba skubaus naudojimo leidimą atitinkamoje valstybėje narėje.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

ES terapinių vaistų strategija

Atsakas į koronaviruso grėsmę

Saugios COVID-19 vakcinos visiems europiečiams

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. rugsėjo 23 d.