Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. lapkričio 15 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija palankiai vertina susitarimą dėl 2023 m. ES metinio biudžeto

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba, remdamiesi Europos Komisijos pasiūlymu, pasiekė susitarimą dėl 2023 m. ES biudžeto.

Žalia Europa
Europos Sąjunga, 2021

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba, remdamiesi Europos Komisijos pasiūlymu, pasiekė susitarimą dėl 2023 m. ES biudžeto. Susitarta dėl 186,6 mlrd. EUR įsipareigojimų ir 168,7 mlrd. EUR mokėjimų.

Patvirtinus biudžetą, ES galėtų sutelkti daug lėšų, kad padėtų sušvelninti sunkias Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą pasekmes pačioje Ukrainoje ir jos pietinėse kaimyninėse šalyse bei valstybėse narėse.

Be to, ES remtų šiuo metu vykstantį tvarų atsigavimą po koronaviruso pandemijos, taip pat apsaugotų ir kurtų darbo vietas. Tai pritrauktų daugiau investicijų į žalesnę, skaitmeniškesnę ir atsparesnę Europą ir kartu apsaugotų pažeidžiamiausiuosius jos kaimynystėje ir visame pasaulyje.

Pagal sutartą biudžetą lėšos bus nukreipiamos ten, kur jos gali padaryti didžiausią poveikį, atsižvelgiant į svarbiausius ES valstybių narių ir ES partnerių visame pasaulyje poreikius.

Daugiau informacijos pateikiama pranešime spaudai.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. lapkričio 15 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje