Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 5 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos dieną sutikime Kaune – Europos kultūros sostinėje 2022

Europos diena – gegužės 9-oji – taikos ir vienybės diena. 

Europos diena „Vienybės simfonija“

Europos diena – gegužės 9-oji – taikos ir vienybės diena. Šią dieną minimas istorinis įvykis – 1950 m. pasirašyta Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas. Ši deklaracija – šiandieninės Europos Sąjungos pradžia.

„Karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos vertybės – vienybė ir solidarumas – kaip niekad svarbios. Esame vieningi dėl vieno tikslo – kad į Europą sugrįžtų taika. Europos diena – svarbi proga dar kartą patvirtinti mūsų ryžtą veikti kartu tam, kad gintume Europos vertybes – laisvę, taiką ir demokratiją – bei padėtume Ukrainai ir jos žmonėms“, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Būtent tokią – vieningą ir solidarią Europą kviečiame paminėti gegužės 9-ąją – Europos dieną.

Gegužės 8 d., sekmadienį, 17 val. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos kultūros sostine Kaunas 2022 kviečia į renginį „Europos diena. Vienybės simfonija" Kauno Rotušės aikštėje. Renginio metu kūrinius atliks Vytauto Lukočiaus vadovaujamas orkestras „Vilniaus Sinfonietta“, Linas Adomaitis, Jeronimas Milius, Dainotas Varnas, Bjelle, Alana Šport. Koncertą vainikuos DJ‘ėjaus ir orkestro improvizacija atliekant Europos Sąjungos himną – Liudviko van Bethoveno „Devintąją simfoniją“. Renginio metu taip pat bus apdovanotas Metų Europietis (-ė) ir Metų jaunasis Europietis (-ė). Juos antrus metus organizuoja asociacija Europiečių judėjimas Lietuvoje kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Užsienio reikalų ministerija.

Gegužės 7–9 dienomis Vilniuje, Lukiškių aikštėje, vyks įvairios Europos dienai paminėti skirtos veiklos. Čia duris atvers interaktyvus pabėgimo kambarys ant ratų „Misija: Žaliasis kursas“. Tai bendras Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje projektas, kviečiantis susipažinti su Europos žaliuoju kursu, kodėl svarbu kurti žalesnę ateitį ir kaip kiekvienas iš mūsų galime prie jos prisidėti.

Gegužės 7–9 dienomis visoje Lietuvoje vyks Europos dienai skirti renginiai bei virtualios iniciatyvos – protmūšiai, Europos egzaminas. Šiomis dienomis, išreiškiant solidarumą ir vienybę, Europos Sąjungos ir Ukrainos vėliavų spalvomis nušvis Lietuvos miestai ir miesteliai.

Daugiau informacijos apie Europos dienos renginius galima rasti ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 5 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje