Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. kovo 2 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES susitarė iš SWIFT sistemos pašalinti pagrindinius Rusijos bankus

Europos Sąjunga susitarė iš SWIFT sistemos pašalinti pagrindinius Rusijos bankus

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Europos Sąjunga susitarė iš pasaulinės finansinių pranešimų siuntimo sistemos SWIFT pašalinti pagrindinius Rusijos bankus.

Dėl šios priemonės bankai nebegalės greitai ir veiksmingai atlikti savo finansinių operacijų visame pasaulyje. Šiandienos sprendimas buvo atidžiai koordinuojamas su tarptautiniais ES partneriais, kaip antai Jungtinėmis Valstijomis ir Jungtine Karalyste.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen teigė: „Europos Sąjunga šviesos greičiu trimis etapais priėmė griežtas sankcijas Rusijos finansų sistemai, jos aukštųjų technologijų sektoriams ir korumpuotam elitui. Tai didžiausias sankcijų rinkinys mūsų Sąjungos istorijoje. Šiandienos sprendimas atjungti pagrindinius Rusijos bankus nuo SWIFT tinklo Putinui ir Kremliui pasiųs dar vieną labai aiškų signalą.“

Bankų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašas skelbiamas Oficialiajame leidinyje.

Bankai, į kuriuos nukreipta šiandienos priemonė, buvo pasirinkti todėl, kad jiems jau yra taikomos ES ir kitų G7 šalių sankcijos.

Sprendimas įsigalios 2022 m. kovo 12 d. Per šį trumpą pereinamąjį laikotarpį SWIFT ir kiti operatoriai turės laiko įgyvendinti šią priemonę ir sumažinti galimą neigiamą poveikį ES įmonėms ir finansų rinkoms. Atsižvelgdama į Rusijos veiksmus, Europos Komisija yra pasirengusi į sąrašą skubiai įtraukti daugiau Rusijos bankų.

Be to, ES draudžia investuoti į projektus, kuriems bendrą finansavimą skiria Rusijos tiesioginių investicijų fondas. Tiekti euro banknotus Rusijai taip pat yra draudžiama.

Pagrindiniai faktai

Šiandienos sprendimas grindžiamas plataus masto beprecedenčiu priemonių, kurių ES ėmėsi reaguodama į Rusijos agresiją, nukreiptą prieš Ukrainos teritorinį vientisumą, rinkiniu. Šių sankcijų poveikis Rusijai bus didžiulis ir skaudus.

ES vieningai veikia reikšdama solidarumą Ukrainai ir toliau Ukrainą bei jos žmones rems kartu su savo tarptautiniais partneriais teikdama jai papildomą politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą.

Daugiau informacijos

Nuoroda į Oficialųjį leidinį

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis

Informacinis pranešimas apie ribojamąsias priemones (sankcijas)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. kovo 2 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje