Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. lapkričio 17 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES skiria 700 000 EUR humanitarinei pagalbai pasienyje įstrigusiems pažeidžiamiems asmenims

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „ES remia savo humanitarinius partnerius, kad šie galėtų padėti prie sienos ir kitose Baltarusijos dalyse įstrigusiems kenčiantiems žmonėms."

Humanitarinė pagalba

 

Skubiai reaguodama į prašymą, Europos Komisija Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai (IFRC) skyrė 200 000 EUR humanitarinės finansinės pagalbos. Ši finansinė pagalba – dalis bendro ES įnašo į IFRC valdomą Neatidėliotinos pagalbos nelaimės atveju fondą. Šiomis skubiai ES suteiktomis lėšomis bus remiama IFRC ir jos nacionalinis padalinys – Baltarusijos Raudonasis Kryžius, kad būtų teikiama labai reikalinga pagalba, įskaitant maistą, higienos rinkinius, antklodes ir pirmosios pagalbos rinkinius.

ES sutelkė papildomus 500 000 EUR humanitarinei finansinei pagalbai ir šiuo metu palaiko ryšius su savo humanitarinės pagalbos organizacijomis partnerėmis dėl fondų paramos įgyvendinimo.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „ES remia savo humanitarinius partnerius, kad šie galėtų padėti prie sienos ir kitose Baltarusijos dalyse įstrigusiems kenčiantiems žmonėms. Raginu užtikrinti, kad humanitarinės organizacijos galėtų nuolat iš abiejų pusių pasiekti šią didelę migrantų grupę ir suteikti jiems skubią pagalbą.“

Europos Komisija yra pasirengusi teikti papildomą humanitarinę finansinę pagalbą, atsižvelgdama į aiškiai nustatytus humanitarinius poreikius, jei humanitarinės pagalbos organizacijoms partnerėms Baltarusijoje būtų suteikta geresnė prieiga. Visa ES humanitarinė pagalba grindžiama tarptautiniais humanitariniais principais. ES teikia poreikiais grindžiamą humanitarinę pagalbą žmonėms, nukentėjusiems dėl žmogaus sukeltų ir gaivalinių nelaimių, ypatingą dėmesį skirdama pažeidžiamiausioms aukoms. Pagalba nukentėjusiems gyventojams teikiama nešališkai, nepriklausomai nuo jų rasės, etninės grupės, religijos, lyties, amžiaus, pilietybės ar politinių pažiūrų.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. lapkričio 17 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje