Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 8 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES mobilizuoja dar daugiau skubios pagalbos Sirijai ir Turkijai

Po virtinės šios savaitės pradžioje įvykusių žemės drebėjimų Turkijoje ir Sirijoje ES suteiks papildomą skubią paramą abiem šalims pasitelkdama ES civilinės saugos mechanizmą ir suteikdama skubią humanitarinę pagalbą, kurios vertė – 6,5 mln. eurų.

Europos vėliava

Po virtinės šios savaitės pradžioje įvykusių žemės drebėjimų Turkijoje ir Sirijoje Europos Sąjunga suteiks papildomą skubią paramą abiem šalims pasitelkdama ES civilinės saugos mechanizmą ir suteikdama skubią humanitarinę pagalbą, kurios vertė – 6,5 mln. eurų. Tai viena didžiausių ES visų laikų paieškos ir gelbėjimo operacijų pasitelkiant ES civilinės saugos mechanizmą.

Rytoj už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius, koordinuojantis ES reagavimo veiksmus, turėtų apsilankyti nukentėjusiose Turkijos vietovėse.

Parama Sirijai

Vasario 8 d. ryte Sirijos valdžios institucijos paprašė aktyvuoti ES civilinės saugos mechanizmą. Prašymas apėmė paieškos ir gelbėjimo komandas, pastogę ir vaistus.

  • ES reagavimo į nelaimes koordinavimo centras palaiko ryšius su ES valstybėmis narėmis ir Jungtinėmis Tautomis, kad nedelsiant pateiktų galimus pasiūlymus žmonėms, kuriems Sirijoje labiausiai reikia pagalbos.
  • Be to, šiandien Europos Komisija taip pat praneša apie pradinę 3,5 mln. eurų skubią humanitarinę pagalbą Sirijai, skirtą padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos, gauti pastogę, vandens, sanitarijos paslaugų, įvairių šiuo metu jiems reikalingų sveikatos priežiūros priemonių, o taip pat paremti paieškos ir gelbėjimo operacijas.
  • Sirijoje ES glaudžiai bendradarbiauja ir su mūsų humanitariniais partneriais. Koreguojame vykdomus humanitarinius projektus, kad galėtume reaguoti į krizę. Mūsų partneriai, NVO ir JT agentūros, remia nukentėjusias medicinos įstaigas medicinos reikmenų rinkiniais, aprūpina maistu ir pastoge, remontuoja pažeistą infrastruktūrą.

Parama Turkijai

Atsižvelgiant į vasario 6 d., pirmadienį, Turkijos pateiktą prašymą aktyvuoti ES civilinės saugos mechanizmą, ES parama dabar apima:

  • pradinę 3 mln. eurų skubią pagalbą, skirtą sustiprinti šalies reagavimo į nelaimę pajėgumus;
  • be šios pagalbos, 20 ES valstybių narių ir Albanija, Juodkalnija bei Serbija pasiūlė 31 paieškos ir gelbėjimo komandą ir 5 medicinos pagalbos komandas pagal ES civilinės saugos mechanizmą. Šias komandas sudaro daugiau kaip 1 500 gelbėtojų ir 100 paieškos ir gelbėjimo šunų;
  • be to, šiandien Turkija paprašė pastogės priemonių pagal ES civilinės saugos mechanizmą. Vokietija, Lietuva ir Slovėnija jau pasiūlė antklodžių, palapinių ir šildytuvų.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. vasario 8 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje