Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 25 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES koordinuoja skubios pagalbos teikimą Ukrainai ir yra pasirengusi padėti kaimyninėms šalims

Atsižvelgdama į Ukrainos Vyriausybės prašymą suteikti civilinės saugos pagalbą, Europos Komisija siunčia daugiau Ukrainai teikiamų medicininės pagalbos priemonių. 

ES vėliava

Atsižvelgdama į Ukrainos Vyriausybės prašymą suteikti civilinės saugos pagalbą, Europos Komisija siunčia daugiau Ukrainai teikiamų medicininės pagalbos priemonių, pavyzdžiui, pirmosios pagalbos rinkinių, apsauginių drabužių, dezinfekavimo priemonių, taip pat palapinių, gaisrų gesinimo įrangos, elektros generatorių ir vandens siurblių.

Ši parama Ukrainai per ES civilinės saugos mechanizmą apima praėjusią savaitę Slovėnijos, Rumunijos, Prancūzijos, Airijos, Austrijos pateiktus pasiūlymus ir papildomą Kroatijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Ispanijos, Danijos ir Švedijos pagalbą, kurią sudaro daugiau kaip 2 mln. būtiniausių daiktų.

Be to, Europos Komisijos narys J. Lenarčičius kalbėjosi su Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Moldovos ministrais, kad aptartų, kaip ES gali padėti joms apsaugoti savo šalį paliekančius ukrainiečius. Moldova vakar vakare aktyvavo ES civilinės saugos mechanizmą, prašydama pagalbos migracijos srautams valdyti.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius teigė: „Solidarumas dar niekada nebuvo toks svarbus. Atėjo laikas parodyti paramą Ukrainai. Dėkoju visoms šalims, siūlančioms skubią pagalbą per mūsų civilinės saugos mechanizmą. Padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad dabar, kai Ukrainai ypatingai reikalinga pagalba, ji nebūtų palikta viena. Dirbame 24 valandas per parą glaudžiai bendradarbiaudami su kaimyninėmis šalimis, kad ir joms padėtume suteikti apsaugą ukrainiečiams, priverstiems palikti savo šalį.“

ES Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras nuolat palaiko ryšius su Ukrainos ir kaimyninių šalių valdžios institucijomis, kad suteiktų dar daugiau pagalbos.

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 25 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje