Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 20 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES ir tarptautiniai paramos teikėjai įsipareigojo skirti 7 mlrd. eurų Turkijos ir Sirijos gyventojams paremti po žemės drebėjimų

ES ir tarptautiniai paramos teikėjai įsipareigojo skirti 7 mlrd. eurų Turkijos ir Sirijos gyventojams paremti po žemės drebėjimų

Humanitarinė pagalba

Šiandien tarptautinių paramos teikėjų konferencijoje „Drauge Turkijos ir Sirijos žmonėms“, kurią surengė Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen ir ES pirmininkaujančios Švedijos Ministras Pirmininkas Ulfas Kristerssonas, tarptautinė bendruomenė įsipareigojo skirti 7 mlrd. eurų.

Briuselyje susirinko daugiau kaip 60 delegacijų iš Europos Sąjungos, jos valstybių narių ir partnerių (įskaitant JT, tarptautines ir Europos finansų institucijas), kad sutelktų paramą Turkijai ir Sirijai po vasario mėn. Vykusių pražūtingų žemės drebėjimų ir koordinuotų reagavimą nukentėjusiose teritorijose.

Bendra šios tarptautinės paramos teikėjų konferencijos įsipareigojimų suma yra 7 mlrd. eurų, iš kurių 6,05 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų Turkijai ir 950 mln. EUR dotacijų Sirijai. Europos Komisija ir ES valstybės narės, taip pat Europos investicijų bankas ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas skiria daugiau kaip 50 proc. visų dotacijų, t. y. 3,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai (anglų kalba)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. kovo 20 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje