Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. birželio 9 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

ES per Europos inovacijų tarybą skiria 20 mln. EUR paramą Ukrainos startuoliams

Europos Komisija ėmėsi įgyvendinti plataus užmojo 20 mln. EUR vertės priemonę Ukrainos inovacijų bendruomenei remti.

ES ir Ukrainos vėliavos

Europos Komisija ėmėsi įgyvendinti plataus užmojo 20 mln. EUR vertės priemonę Ukrainos inovacijų bendruomenei remti. Tikslingai iš dalies pakeitus 2022 m. Europos inovacijų tarybos darbo programą, pagal naująją iniciatyvą bus paremta ne mažiau kaip 200 Ukrainos giliųjų technologijų startuolių, kiekvienam skiriant iki 60 000 EUR. Be to, Europos inovacijų taryba teiks nefinansinę paramą, pavyzdžiui, verslo konsultacines ir ryšių užmezgimo paslaugas. Tai padidins Ukrainos novatorių galimybes sąveikauti su Europos inovacijų ekosistema, patekti į naujas rinkas ir pasinaudoti Europos finansavimo priemonėmis.

„Nors Ukraina kovoja su Rusijos ginkluota agresija, ji būtinai turi žvelgti į ateitį, – teigė Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen. – Ši šalis turi gyvybingą startuolių areną ir didžiulį novatoriškų įmonių potencialą. Labai svarbu išsaugoti Ukrainos technologijų novatorių ekonominius pajėgumus ir sudaryti jiems sąlygas augti ir geriau integruotis į Europos inovacijų ekosistemą. Norime, kad jie galėtų plėsti veiklą į Europos ir kitų šalių rinkas.“

Be to, šiandien įsigaliojo ką tik Ukrainos ratifikuotas susitarimas, pagal kurį ji tampa programos „Europos horizontas“ ir Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programų asocijuotąja šalimi. Susitarimas pasirašytas 2021 m. spalio 12 d. ES ir Ukrainos aukščiausiojo lygio susitikime. Dabar Europos ir Ukrainos tyrėjai ir novatoriai, universitetai, įmonės, įskaitant mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ), turi visas galimybes bendradarbiauti vienodomis sąlygomis, kad pasiektų bendrus tikslus ir įveiktų svarbiausius uždavinius. Atsižvelgiant į vykstantį Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą ir ES įsipareigojimą pasiūlyti apčiuopiamų paramos priemonių Ukrainos mokslinių tyrimų ir inovacijų bendruomenei, Ukraina dalyvaus programoje „Europos horizontas“ ir Euratomo programose, nereikalaujant iš jos finansinio įnašo už 2021 ir 2022 m. Apskaičiuota, kad įnašas, nuo kurio Ukraina atleista, sudaro apie 20 mln. EUR.

Ši parama papildo šiuo metu vykdomas iniciatyvas „Europos mokslinių tyrimų erdvė Ukrainai“ (ERA4Ukraine), „Horizon4Ukraine“ ir „Europos mokslinių tyrimų erdvė Ukrainai“, taip pat pagal programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ įgyvendinamą specialią 25 mln. EUR vertės stipendijų schemą, skirtą iš Ukrainos pasitraukusiems jos tyrėjams.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. birželio 9 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje