Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. spalio 31 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK skiria 100 mln. EUR, kad toliau remtų valstybes nares, priimančias bėgančiuosius nuo karo

Penktadienį Europos Komisija skyrė dar 100 mln. eurų septynioms valstybėms narėms, priimančioms daugiausiai pabėgėlių. 

ES vėliava

Penktadienį Europos Komisija skyrė dar 100 mln. eurų septynioms valstybėms narėms, priimančioms daugiausiai pabėgėlių. Sprendimas priimtas po balandžio 9 d. įvykusio visuotinio lėšų rinkimo renginio „Stand Up for Ukraine“, kuriame Europos Komisija įsipareigojo skirti iki 400 mln. EUR pabėgėliams iš Ukrainos remti valstybėse narėse, priimančiose daugiausiai pabėgėlių.

Pirmoji 248 mln. EUR skubios pagalbos dalis penkioms valstybėms narėms – Lenkijai, Rumunijai, Vengrijai, Slovakijai ir Čekijai – buvo skirta gegužės mėn.

Antroji skubios pagalbos dalis iš vidaus reikalų fondų bus skirta Lenkijai, Slovakijai, Čekijai, Bulgarijai, Estijai, Latvijai ir Lietuvai. Valstybės narės gali naudoti šias lėšas, kad ir toliau teiktų skubią pagalbą pabėgėliams, pavyzdžiui, maistą, transportą ir laikiną apgyvendinimą. Šiomis lėšomis taip pat galima remti pabėgėlių, įskaitant pažeidžiamus asmenis, pavyzdžiui, nelydimus nepilnamečius, integravimą. Pilietinės visuomenės organizacijos, vietos ir regionų valdžios institucijos taip pat atlieka svarbų vaidmenį teikiant pagalbą. Todėl valstybės narės turės užtikrinti, kad šis neatidėliotinas finansavimas būtų skiriamas ir joms.

Likę 52 mln. EUR vėliau bus skirti naujiems poreikiams, pavyzdžiui, apgyvendinimo projektams, kokybiškos pirmosios psichologinės pagalbos, psichosocialinės paramos teikimui iš Ukrainos bėgantiems asmenims.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai (anglų k.)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. spalio 31 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje