Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. birželio 26 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK pradeda antrąjį bendro dujų pirkimo paklausos sutelkimo etapą

ES energijos pirkimo platforma. Europos Komisija pradeda antrąjį bendro dujų pirkimo paklausos sutelkimo etapą

dujų vamzdžiai

Šiandien Europos Komisija skelbia apie antrąją galimybę Europos įmonėms užregistruoti savo dujų pirkimo poreikius naudojantis mechanizmu „AgregateEU“, siekiant bendrai pirkti dujas tarptautinėje rinkoje.

Kaip neseniai paskelbė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, antrasis etapas grindžiamas sėkmingu pirmuoju konkursu, kuriame tiekėjų pasiūlymai buvo suderinti su beveik 11 mlrd. kubinių metrų bendra Europos dujų paklausa.

Antrajame etape Europos įmonės nuo birželio 26 d. iki liepos 3 d. gali atsiliepti į kvietimą sutelkti dujų paklausą. Po to, liepos 7–10 d., pasaulinėje rinkoje bus skelbiamas kolektyvinis konkursas, kad tarptautiniai tiekėjai galėtų pateikti savo pasiūlymus vartotojams Europoje. Potencialūs pirkėjai galės nurodyti dujų, kurios turi būti tiekiamos nuo 2023 m. rugpjūčio mėn. iki 2025 m. kovo mėn. (t. y. ilgesnį laikotarpį, palyginti su pirmuoju etapu), poreikius.

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Marošas Šefčovičius sakė: „ES bendro dujų energijos pirkimo platforma veikia gerai ir puikiai parodo Europos pranašumus. Suvienyti jėgas yra labai svarbu tam, kad dėl mūsų įmonių ir piliečių gerovės ES rinkai būtų užtikrintas stabilus įperkamų dujų tiekimas. Artėja svarbus atsargų papildymo sezono etapas, tad raginu pirkėjus ir tiekėjus kuo geriau pasinaudoti šia nauja prekyviete prieš žiemą.“

Paklausos telkimas ir bendras dujų pirkimas yra pavyzdinė ES energijos pirkimo platformos, sukurtos siekiant dar labiau diversifikuoti ES dujų tiekimą po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir ES bendrai nusprendė nutraukti savo priklausomybę nuo iš Rusijos importuojamo iškastinio kuro, iniciatyva.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. birželio 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje