Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas po pokalbio telefonu su Ukrainos Prezidentu V. Zelenskiu dėl EK reakcijos į žiaurumus Bučoje

Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas po pokalbio telefonu su Ukrainos Prezidentu V. Zelenskiu dėl EK reakcijos į žiaurumus Bučoje

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien popiet kalbėjausi su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu apie siaubingas žmogžudystes, atskleistas Bučoje ir kitose vietovėse, iš kurių neseniai pasitraukė Rusijos kareiviai.

Perdaviau jam savo užuojautą ir užtikrinau, kad Europos Komisija visapusiškai remia Ukrainą šiuo baisiu laiku. Siaubingi vaizdai negali likti be atsako, ir neliks.

Šių baisių nusikaltimų vykdytojai negali likti nenubausti.

Sutarėme užtikrinti glaudų tarpusavio veiksmų koordinavimą.

ES drauge su Ukraina įsteigė Jungtinę tyrimų grupę, skirtą rinkti įrodymus bei tirti karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui. ES yra pasirengusi sustiprinti šias pastangas siųsdama tyrimo grupes į vietą, kad padėtų Ukrainos prokuratūrai. Eurojustas ir Europolas yra pasirengę padėti.

Būtinas pasaulinis atsakas. Eurojustas tariasi su Tarptautiniu baudžiamuoju teismu dėl pajėgų suvienijimo ir šio teismo įtraukimo į Jungtinę tyrimų grupę. Tokie koordinuoti Ukrainos valdžios institucijų, ES, jos valstybių narių bei agentūrų ir Tarptautinio baudžiamojo teismo veiksmai leis kiek įmanoma išsamiausiai ir veiksmingiausiai surinkti, išnagrinėti ir ištirti įrodymus.

Už teisingumą atsakingam Europos Komisijos nariui Didier Reyndersui pavedžiau imtis tolesnių veiksmų ir susisiekti su Ukrainos generaliniu prokuroru.

Europos Komisija suteiks visą reikiamą techninę ir finansinę paramą visiems ES vadovaujamiems tyrimams.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje