Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 6 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

EK pateikė gaires, kad padėtų valstybėms narėms taikyti dalinį susitarimo su Rusija dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo sustabdymą

Europos Komisija pateikė gaires, kad padėtų valstybėms narėms taikyti dalinį susitarimo su Rusija dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo sustabdymą Rusijos pareigūnams ir verslininkams. 

Passport control
Europos Sąjunga, 2009

Europos Komisija pateikė gaires, kad padėtų ES valstybėms narėms ir jų konsulatams įgyvendinti 2022 m. vasario 25 d. dėl Rusijos agresijos, nukreiptos prieš Ukrainos teritorinį vientisumą, patvirtintą dalinį susitarimo su Rusijos Federacija dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo sustabdymą.

Dalinis sustabdymas skirtas tam tikrų režimui artimų kategorijų žmonėms: jis taikomas Rusijos piliečiams, kurie yra: Rusijos Federacijos oficialių delegacijų nariai; Rusijos Federacijos nacionalinių ir regioninių vyriausybių bei parlamentų nariai; Rusijos Federacijos Konstitucinio Teismo ir Rusijos Federacijos Aukščiausiojo Teismo nariai; Rusijos Federacijos piliečiai, turintys diplomatinius pasus; verslininkai ir verslo organizacijų atstovai.

Sustabdymas reiškia, kad šių kategorijų asmenys netenka privilegijuotos galimybės patekti į Europos Sąjungą. Pavyzdžiui, nebetaikomas atleidimas nuo prievolės pateikti įrodančius dokumentus prieš kelionę, o prašymo išduoti vizą nagrinėjimo mokestis jau nebėra mažinamas – automatiškai taikomas standartinis 80 eurų vizos mokestis.

Sustabdymas nedaro poveikio eiliniams Rusijos piliečiams, kuriems ir toliau taikomos tos pačios palankios susitarimo nuostatos, kaip ir iki šiol.

Paskelbtomis gairėmis ES valstybėms narėms ir konsulatams padedama taikyti dalinį sustabdymą, išaiškinamos vizų išdavimo Rusijos piliečiams bet kurioje konsulinėje vietoje ES procedūros ir sąlygos ir užtikrinama, kad vizų išdavimas humanitariniais pagrindais visada išliktų įmanomas.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 6 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje