Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. birželio 22 d.Skaitymo laikas: 2 min

EK pagal programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ 2021 m. tyrėjams ir organizacijoms skiria 822 mln. EUR

marie_curie_0622.jpg
© EU
Šiandien Europos Komisija paskelbė naujus kvietimus teikti pasiūlymus tyrėjų mokymo, įgūdžių ir karjeros raidos paramai pagal programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ gauti. Kvietimai paskelbti priėmus 2021-2022 m. programos „Europos horizontas“ darbo programą.

Pagal programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“, kuriai 2021-2027 m. skirtas bendras 6,6 mlrd. EUR biudžetas, remiami visoms disciplinoms atstovaujantys pasaulio mokslininkai visais jų karjeros etapais. Ja gali naudotis ir institucijos, kadangi remiamos pažangios doktorantūros, podoktorantūros studijų programos ir bendri mokslinių tyrimų ir inovacijų projektai, didinamas jų visuotinis patrauklumas ir matomumas ir skatinamas bendradarbiavimas ne tik akademinėje bendruomenėje, bet ir su didelėmis bendrovėmis ir MVĮ.

2021 m. pagal programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ bus skirta maždaug 822 mln. EUR penkiems veiksmams:

  • Programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ doktorantų tinklai , kurių tikslas įgyvendinti doktorantų mokymo programas akademinėje bendruomenėje ir kituose sektoriuose, įskaitant pramonę ir įmones. 2021 m. kvietimas teikti paraiškas, kurio biudžetas – 402,95 mln. EUR, skelbiamas šiandien ir baigiasi 2021 m. lapkričio 16 d.
  • Programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ podoktorantūros stipendijos , kuriomis siekiama skatinti mokslo daktaro laipsnį turinčių ir norinčių įgyti naujų įgūdžių asmenų kūrybinį ir inovacinį potencialą per aukštesnio lygio mokymą, tarptautinį, tarpdisciplininį ir tarpsektorinį judumą. Finansavimas bus skiriamas tyrėjams, pasirengusiems vykdyti mažai tirtų sričių mokslinių tyrimų ir inovacijų projektus Europoje ir visame pasaulyje, įskaitant neakademinį sektorių. 2021 m. kvietimas teikti paraiškas, kurio biudžetas – 242 mln. EUR, skelbiamas šiandien ir baigiasi 2021 m. spalio 12 d.
  • Programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ darbuotojų mainai , kuriais siekiama plėtoti tarptautinį, tarpsektorinį ir tarpdalykinį tvarų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje keičiantis darbuotojais. Ši schema padeda idėjas paversti novatoriškais produktais, paslaugomis ar procesais. 2021 m. kvietimas teikti paraiškas, kurio biudžetas – 72,5 mln. EUR, bus paskelbtas 2021 m. spalio 7 d., o galutinis terminas – 2022 m. kovo 9 d.
  • Pagal programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ projektą COFUND bendrai finansuojamos naujos ar esamos doktorantūros programos ir podoktorantūros stipendijų programos ES valstybėse narėse arba programos „Europos horizontas“ asocijuotosiose šalyse, kad būtų skleidžiama geriausia programos „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“ praktika. Tai apima tarptautinį, tarpsektorinį ir tarpdalykinį mokslinių tyrimų mokymą, taip pat tarptautinį ir tarpsektorinį mokslo darbuotojų judumą visais jų karjeros etapais. 2021 m. kvietimas teikti paraiškas, kurio biudžetas – 89 mln. EUR, bus paskelbtas 2021 m. spalio 12 d., o galutinis terminas – 2022 m. vasario 10 d.
  • Programa „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai ir piliečiai“ moksliniai tyrimai priartinami prie studentų, šeimų ir plačiosios visuomenės, daugiausia per Europos tyrėjų naktis . Šia veikla didinamas informuotumas apie mokslo darbuotojų darbo poveikį piliečių gyvenimui, visuomenei ir ekonomikai ir skatinamas visuomenės mokslo ir mokslinių tyrimų pripažinimas. Ja taip pat siekiama didinti jaunimo susidomėjimą moksliniais tyrimais ir moksline karjera. 2022 m. kvietimas teikti paraiškas, kurio biudžetas – 15,5 mln. EUR, apima 2022 ir 2023 m. Europos tyrėjų naktis, skelbiamas šiandien, ir baigiasi 2021 m. spalio 7 d.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. birželio 22 d.