Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. kovo 15 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

„DiscoverEU“. 35 000 jaunųjų keliautojų gali laimėti nemokamus kelionės bilietus

Europos Komisija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas „DiscoverEU“ kelionės bilietams laimėti.

Jaunuoliai traukinių stotyje

Europos Komisija skelbia naują kvietimą teikti paraiškas „DiscoverEU“ kelionės bilietams laimėti. Ši ES iniciatyva 18-mečiams suteikia galimybę pakeliauti po Europą ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. Europos Komisija skatina keliauti tvariai, todėl konkursą laimėję 35 000 jaunuolių (222 jaunuoliai iš Lietuvos) dovanų gaus traukinio bilietus.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sakė: „Europos įvairiapusiškumą ir įdomumą geriausiai gali suprasti keliaudamas ir pažindamas Europos šalis bei žmones – geriau pačiam pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti. Tikiu, kad kelionę laimėjusiems 18-mečiams tai bus įkvepianti ir turininga dovana, leisianti pažinti ne tik Europą, bet ir save pačius, žengti drąsesniu žingsniu į savarankiško gyvenimo kelionę. Todėl kviečiu pasinaudoti šia galimybe pakeliauti po Europą.“ 

Nuo šiandien, kovo 15 d., iki kovo 29 d. 13:00 val. Lietuvos laiku, jaunuoliai kviečiami registruotis Europos jaunimo portale. Užsiregistravusieji turės atsakyti į 5 viktorinos klausimus ir vieną papildomą klausimą. Tai padės Europos Komisijai sudaryti kandidatų eilės sąrašą.

Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2004 m. liepos 1 d. – 2005 m. birželio 30 d. Atrinktieji dalyviai galės iki 30 dienų keliauti po Europą 2023 m. birželio 15 d. – 2024 m. rugsėjo 30 d. laikotarpiu. Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai iš Europos Sąjungos ir programos „Erasmus+“ asocijuotųjų trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos.

Šiais metais dalyviai galės atrasti naujojo europinio bauhauzo maršrutą, kuriuo siekiama įkvėpti jaunimą renkantis lankytinas vietas ir didinti informuotumą apie tai, kaip svarbu, kad Europos Sąjunga būtų graži, tvari ir įtrauki.

Gavusieji kelionės bilietą taip pat gaus „DiscoverEU“ nuolaidų kortelę, kuri suteiks teisę į daugiau kaip 40 000 nuolaidų naudotis viešuoju transportu, lankytis kultūros objektuose ar renginiuose, užsisakyti nakvynę, norint pavalgyti, dalyvauti sporto renginiuose ar naudotis kitomis paslaugomis visose dalyvaujančiose šalyse. 

„Erasmus+“ nacionalinės agentūros padeda jaunuoliams pasirengti kelionei organizuodamos informacinius susitikimus. Jos taip pat įgyvendina iniciatyvą „DiscoverEU“ susitikimai, kurią sudaro įdomi vienos – trijų dienų kultūros programa visose programos „Erasmus+“ šalyse.

Kadangi socialinė įtrauktis yra vienas iš svarbiausių programos „Erasmus+“ prioritetų, negalią ar sveikatos problemų turintys dalyviai kelionėse sulauks pagalbos. Be to, 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros pradėjo įgyvendinti „DiscoverEU“ įtraukties veiksmus: organizacijoms, dirbančioms su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, ir neformaliosioms jaunimo grupėms suteikiama galimybių prašyti dotacijos. „DiscoverEU“ įtraukties veiksmų dalyviai gaus papildomą paramą, pavyzdžiui, turės galimybę keliauti su lydinčiais asmenimis. 2023 m. bus paskelbti du kvietimai teikti pasiūlymus dėl įtraukties veiksmų.

Daugiau informacijos apie konkursą „DiscoverEU“ skelbiama Europos jaunimo portale.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. kovo 15 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje