Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 27 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Bendras pareiškimas dėl papildomų ribojamųjų ekonominių priemonių

Bendras Europos Komisijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kanados ir Jungtinių Valstijų vadovų pareiškimas dėl papildomų ribojamųjų ekonominių priemonių

ES ir Ukrainos vėliavos

„Mes, Europos Komisijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kanados ir Jungtinių Valstijų vadovai, smerkiame V. Putino pasirinktą karą ir atakas prieš suverenią Ukrainos valstybę ir jos žmones. Palaikome Ukrainos vyriausybę ir Ukrainos žmones jų didvyriškose pastangose pasipriešinti Rusijos invazijai. Rusijos karas yra išpuolis prieš pagrindines nuo Antrojo pasaulinio karo laikų galiojančias tarptautines taisykles ir normas, kurias esame įsipareigoję ginti. Reikalausime iš Rusijos atsakomybės ir bendromis jėgomis užtikrinsime, kad šis karas būtų strateginė V. Putino nesėkmė.

Praėjusią savaitę ne tik dėjome diplomatines pastangas ir dirbome drauge, kad apgintume savo sienas ir padėtume Ukrainos vyriausybei ir žmonėms jų kovoje. Mes taip pat, kaip ir kiti mūsų sąjungininkai ir partneriai visame pasaulyje, nustatėme griežtas priemones pagrindinėms Rusijos institucijoms bei bankams ir šio karo strategams, įskaitant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Kadangi Rusijos pajėgos puola Kijevą ir kitus Ukrainos miestus, esame pasiryžę priversti Rusiją ir toliau už tai mokėti taikydami priemones, kurios dar labiau izoliuotų Rusiją nuo tarptautinės finansų sistemos ir mūsų ekonomikų. Šias priemones įgyvendinsime artimiausiomis dienomis.

Konkrečiai įsipareigojame imtis šių priemonių:

Pirma, įsipareigojame užtikrinti, kad tam tikri Rusijos bankai būtų pašalinti iš SWIFT pranešimų sistemos. Taip bus užtikrinta, kad šie bankai būtų atskirti nuo tarptautinės finansų sistemos ir būtų pakenkta jų galimybėms veikti pasauliniu mastu.

Antra, įsipareigojame nustatyti ribojamąsias priemones, kurios neleis Rusijos Centriniam bankui naudoti savo tarptautinių atsargų tokiais būdais, kuriais būtų sumažintas mūsų sankcijų poveikis.

Trečia, įsipareigojame imtis veiksmų prieš asmenis ir subjektus, kurie prisideda prie to, kad Ukrainoje vyktų karas, ir prie žalingos Rusijos vyriausybės veiklos. Konkrečiai, įsipareigojame imtis priemonių, kad būtų apribotas pilietybės – vadinamųjų auksinių pasų – pardavimas, leidžiantis turtingiems su Rusijos vyriausybe susijusiems rusams tapti mūsų šalių piliečiais ir gauti prieigą prie mūsų finansinių sistemų.

Ketvirta, įsipareigojame ateinančią savaitę įsteigti transatlantinę darbo grupę, kuri užtikrins veiksmingą mūsų finansinių sankcijų įgyvendinimą, identifikuodama ir įšaldydama mūsų jurisdikcijose esančių asmenų ir bendrovių, kurioms taikomos sankcijos, turtą. Įsipareigojame taikyti sankcijas ir kitas finansines bei vykdymo užtikrinimo priemones ir kitiems Rusijos pareigūnams ir elitui, artimam Rusijos vyriausybei, o taip pat jų šeimoms, ir imtis papildomų priemonių, kad identifikuotume ir įšaldytume mūsų jurisdikcijose laikomą jų turtą. Taip pat įtrauksime kitas vyriausybes ir dirbsime siekdami nustatyti ir sutrikdyti neteisėtai įgytų pajamų judėjimą bei atimti iš šių asmenų galimybę slėpti savo turtą jurisdikcijose visame pasaulyje.

Penkta, sustiprinsime kovos su dezinformacija ir kitomis hibridinio karo formomis koordinavimą.

Šią tamsią valandą esame kartu su Ukrainos žmonėmis. Esame pasirengę imtis ne tik priemonių, apie kurias pranešame šiandien, bet ir papildomų priemonių, kad Rusija atsakytų už savo išpuolį prieš Ukrainą.“

 

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 27 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje